Efeler Gazetesi

BAŞBUĞ ARPSLAN TÜRKEŞ AYDIN’DA ANILDI

BAŞBUĞ ARPSLAN TÜRKEŞ AYDIN’DA ANILDI
04 Nisan 2022 - 22:51

Başbuğ Alparslan Türkeş, vefatının 25’inci yıl dönümünde dualarla anıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Kurucu Lideri Alparslan Türkeş’in 25’inci ölüm yıl dönümü nedeniyle MHP Efeler İlçe Teşkilatı tarafından lokma hayrı yapılarak mevlit okutuldu.

Başbuğ Türkeş’in ölümünün 25’inci yıl dönümü nedeniyle Türkiye genelinde olduğu gibi, Aydın’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Efeler ilçesi Bey Camii önünde MHP Efeler İlçe Teşkilatı Alparslan Türkeş için lokma döktürdü. Bey Camii’nde de akşam namazına müteakip okutulan mevlid-i şerifle birlikte Başbuğ Türkeş, vefatının 25’inci yıl dönümünde dualarla anıldı.

MHP’nin hayrına Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Burak Pehlivan, MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın, MHP Efeler Kadın Kolları İlçe Başkanı Edeviye Bozkurt, Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Hakan Karakuş, Parti Meclis Üyeler, Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

“MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ O’NUN EN BÜYÜK ESERİDİR”

Merhum Başbuğumuz, yarım yüzyıl önce, milletimizin yine bugünkü gibi ağır buhranlara boğuştuğu ve kendi değerleri içinden bir umut aradığı dönemde ortaya çıkarak, muhteşem eserlere damgasını vurmuş gerçek bir dava adamıdır diyen Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Burak Pehlivan; “ O, yürekten inandığı ve gönülden bağlandığı Türklük aşkı uğruna, her türlü meşakkati göze alan ve yaşayan, çelikten iradesi ve sarsılmaz azmi hiçbir tereddüt belirtisi göstermeyen tam bir inanç timsalidir. Yetiştirip emanet ettiği ülkücü gençlik ile vatanı için fedakârlığa, milleti için göreve hazır bir siyasal kadro olan Milliyetçi Hareket Partisi, O’nun en büyük eseridir. Bu eserlerle ne kadar övünsek azdır. Türk milliyetçileri, O’nun liderliği ile kendilerine dayatılan sınırlı bir siyasal hareket alanını, yürekli ve akıllı bir siyasi mücadele ile bugüne kadar uzanan çizgide kırılma olmaksızın sürekli genişletmesini bilmişlerdir. Bugün, karşımızdaki ağır ve tahrik edici, tahammülü çok zor olan milli sorunlar karşısında dahi Türk Milliyetçileri ve ülkücü gençlik sağduyulu, gerçekçi ve dengeli davranabiliyorsa, bu hasletlerin yerleşmesinde şüphe yok ki Başbuğumuzun etkisi çok büyüktür” dedi.

“GÖNLÜMÜZDEKİ ZİRVESİ HİÇ DEĞİŞMEYECEK”

Milliyetçi ve ülkücü iradenin dimdik ayakta olduğunu söyleyen Pehlivan: “ Ne mutlu ki, Milliyetçi Hareket Partisi, onun açtığı yolda ilerleyerek, MHP Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin izinde ülkemizin her sorununa cevap verebilecek fikir, vizyon ve kadroları yetiştiren ve daha da önemlisi milliyetçiliği, toplumun siyaset algısında merkeze çeken bir siyaset okulu haline gelmiştir. Merhum Başbuğumuzu kaybımızdan buyana geçen 25. yıldan sonra da milliyetçi-ülkücü irade ve onu sevenleri buradadır, dimdik ve inançla ayaktadır. Kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki zirvesi hiç değişmeyecek olan Başbuğ’umuz merhum Alparslan Türkeş ve aziz ülkü şehitlerini saygı, sevgi minnet ve rahmetle yâd ediyor, kabirlerinin nur, mekanlarının cennet olmasını Allah’tan diliyorum” ifadelerini kullandı.

“UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Türk milletinin Atatürk gibi, Alparslan Türkeş gibi isimleri hiçbir zaman unutmayacağını söyleyen MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın İse  “Alparslan Türkeş, bizim için o 150 yıllık Türk milliyetçiliği fikriyatını siyasi platforma taşıyabilme becerisini gösteren eşsiz ve müstesna bir Türk milliyetçisi ve son Başbuğumuzdur. Başbuğ Türkeş, Türk dünyasına ve Türk milletine çok büyük hizmetler etmişlerdir. Biz başbuğumuzu her daim unutmadan onun fikirlerini, onun eserlerini, onun Türk milletine yapmış olduğu büyük hizmetleri hiç unutmayacağız, unutturmayacağız, yaşatacağız. Bu bizim Türk milliyetçileri olarak en büyük vazifemizdir. Başbuğumuzu hayırla, rahmetle, minnetle yad ediyoruz. Türk milleti çok vefalı bir millettir. Bağrından yetiştirdiği ve kendisine hizmet eden büyük liderleri unutmamaktadır” diye konuştu.

Alparslan Türkeş’in fotoğrafının yer aldığı stantta ikram edilen lokmalara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Burak Pehlivan ile Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın, Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Hakan Karakuş dökülen lokmaları vatandaşlara ikram etti. SEMİH BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi