Efeler Gazetesi

AYTO’dan 49 maddelik talep listesi

AYTO’dan 49 maddelik talep listesi
20 Şubat 2019 - 18:52

Aydın Ticaret Odası (AYTO) yönetimi, 31 Mart yerel seçimlerinde iş başına gelecek belediye başkanlarından beklentilerini 49 maddeden oluşan talep listesiyle kamuoyuna açıkladı.

AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde göreve gelecek belediye başkanlarından beklentilerini düzenlediği basın toplantısıyla, ‘AYTO istiyor’ başlığıyla kamuoyuna açıkladı. 

AYTO Hizmet Binası’nda gerçekleşen basın toplantısında AYTO Meclis Başkanı Coşkun Cerit ile oda yöneticileri de hazır bulundu. AYTO olarak belirledikleri sektörel ve sosyolojik beklentileri kaleme aldıklarını belirten Ülken, odaların birer icra makamı olmadığını ancak üyelerin hak ve menfaatlerinin koruması adına lobi faaliyeti yapan kuruluşlar olduğunu ifade etti. Siyasetin ayrı bir mecra odaların ayrı bir mecra olduğuna dikkati çeken Ülken, bununla birlikte, her iki kurumun iletişim ve etkileşim halinde olduğunu söyledi. 

‘ÇILDIR HAVAALANI’ VURGUSU 

Aydın Büyükşehir ve Efeler Belediyelerinden beklentilerini sıralayan Ülken, “Odamız tarafından Aydın kamuoyuna duyurulan ve Aydın halkı tarafından destek verilen ve istenen Çıldır Havaalanı ve Hızlı Tren projelerinin ivedilikle hayata geçirilmesi için doğrudan faaliyet alanınızda olmamasına rağmen lobi çalışmaları açısından destek verilmesi, havaalanının yeri itibarıyla yaklaşım standartlarına göre imar planlarının havaalanına uygun olarak yapılması talebimiz var” dedi. 

“TİCARİ FAALİYETLERE DARBE VURULMAMALI” 

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden uluslararası fuarcılık standartlarına uygun fuar alanı yapmasını talep eden Ülken, serbest bölge ile yeni organize sanayi bölgesi kurulmasına ilişkin çalışmaların da desteklenmesini istedi. Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Ege Et firmasının sadece halka hizmet etmesi ve ticari amaç güdülmemesi gerektiğine işaret eden Ülken, odaya kayıtlı üyelerin ticari faaliyetlerine darbe vurulmaması gerektiğini dile getirdi. Başkan Ülken, totem ve tabela vergilerinin yasal mevzuat içinde alınabilecek en alt seviyeden alınmasını isteyen Ülken, her türlü hizmet, ihale ve mal alımıyla ilgili duyuruların AYTO ile paylaşılması isteminde bulundu. 

“FARABİ SOKAK TURİZME KAZANDIRILMALI” 

Efeler Belediyesi’nden de serbest bölge ile yeni organize sanayi bölgesi kurulmasına ilişkin çalışmalara destek olmasını isteyen Ülken, Veysipaşa Mahallesi 1629 sokakta (Farabi Sokak) bulunan yapıların restorasyon çalışmalarının yapılarak kültür ve turizme kazandırılması gerektiğini kaydetti. Ülken, Valilik, AYTO ve Efeler Belediyesi işbirliğinde restorasyonu yapılan ve işletme hakkına sahip oldukları Gümrükönü Hanı ile ilgili her türlü ortak çalışmanın içinde yer alabileceklerini de sözlerine ekledi. Toplantıda, AYTO Meslek Komitesi temsilcileri de kendi alanlarıyla ilgili beklenti ve istekleri ifade etti. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi