Efeler Gazetesi

AYESOB’tan ahilere vefa

AYESOB’tan ahilere vefa
03 Kasım 2020 - 17:09

AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan her sene olduğu gibi bu sene de odaların seçtiği ahilere ziyarete devam ediyor. Bu kapsamda, İncirliova, Koçarlı ve Bıyıklı esnaf odalarına ziyaret gerçekleştirildi.

Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan, ilçe esnaf odalarınca seçilen ahilere ziyaretlerini sürdürüyor.

Çetindoğan, konuya ilişkin açıklamasında, “Odalarımızın seçmiş olduğu ahiler, yıllarını mesleklerine adamış sanatkârlarımız. İçlerinde 40 yıldır aynı mesleği yapanlar var. Neredeyse yaşları kadar insan yetiştirip meslek sahibi etmişler. İnsanın kendini mesleğine adaması kadar güzel bir şey olamaz. Ömrünüzü verdiğiniz mesleğinizi sizin yetiştirdiğiniz insanların daha ileriye götürmesi bence paha biçilemez bir mutluluk. Biz her sene yılın ahisini seçip valilikte hazırlanan törenle kendisine teşekkürlerimizi ve hediyelerimizi sunuyoruz fakat odalarımızın seçtikleri ahileri de hiç bir zaman unutmuyoruz. Hepsinin ziyaret edip küçük hediyelerimizi takdim ediyor hepsiyle tek tek oturup muhabbet ediyoruz. Bunu elimizden geldiğince her sene yapmaya devam edeceğiz. Bugün de İncirliova Belediye Başkanımız Sayın Aytekin Kaya ile birlikte İncirliova Şoförler Odası ahimizi ziyaret ettik. Ardından İncirliova, Koçarlı ve Bıyıklı esnaf odalarımıza gidip oda ahilerimizle bir araya geldik. Önümüzdeki günlerde diğer odalarımıza ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi