Efeler Gazetesi

AYESOB’da Künkcü dönemi

AYESOB’da Künkcü dönemi
15 Mayıs 2022 - 23:44

Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (AYESOB) seçimli olağan genel kurulunda 324 oy alan Aydın Demirciler Odası Başkanı Muhammet Ali Künkcü, birliğin yeni başkanı oldu. Selahittin Çetindoğan’ın listesi ise 266 oyda kaldı. Künkcü, “Kazanan Aydın esnafı olacaktır” dedi

İl genelindeki 82 esnaf ve sanatkârlar odalarının bağlı kuruluşu AYESOB’un yeni başkanı Aydın Demirciler Odası Başkanı Muhammet Ali Künkcü oldu. Künkcü liderliğindeki mavi liste, 324 oy alarak ipi önde göğüslerken, Selahittin Çetindoğan’ın beyaz listesi 266 oyda kaldı. Desteklerinden dolayı herkese teşekkür eden Künkcü, “Kazanan Aydın esnafı olacaktır” mesajını verdi.

Birliğin Denizli karayolundaki hizmet binasında gerçekleşen genel kurulu öncesinde adaylar Çetindoğan ve Künkcü delegeleri kapıda karşıladı. Divan başkanlığını Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği’nin üstlendiği genel kurulda AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan açılış konuşması yaptı. Ardından gündemdeki diğer maddelerin görüşülmesine geçildi, gündem maddeleri oylandı.

“43 BİN KİŞİLİK DEV PAZAR OLUŞTURACAĞIZ”

Önceki dönem AYESOB Başkanı Hulusi Akşit’in helallik istediği konuşmanın ardından adaylardan ilk söz alan isim Muhammet Ali Künkcü aldı. 19 yıldan bu yana Aydın Demirciler Odası Başkanlığı yaptığını belirten Künkcü, “Bu süre zarfında odamıza ve üyelerimize önemli katkılarımız ve desteklerimiz oldu. Bunların en başında ise kurduğumuz Demirciler Sitesi oldu. Projeye başladığımızda birileri çıkıp, ‘sen bu projeyi 20 yılda bitiremezsin’ dedi. Biz de bu projeyi 36 ayda bitirdik. Hem kurduk hem bitirdik. Bu projeyi 3 yıl önceki hesapla söylüyorum, 165 bin liraya mâl ettik. Bugünkü satış değeri 2, 2 buçuk milyon lira. Önemli bir projeye imza attığım için gururluyum. Ben diyorum ki, bu hizmetlerimizi Aydın genelinde yürütmek istiyoruz. Uzun zamandır çalışmalarda bulunuyorum. Bu çalışmalarda projelerimizi paylaştık. En önemli projelerimizden birisi sanal ticaret projemiz. Esnafımızın Türkiye ve dünya pazarına satış yapmasını sağlayacak bu projeyle 43 bin kişilik dev ticaret pazarı oluşturulmasını sağlayacağız” diye konuştu.
“FUAR ALANI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
‘Aypazar’ adını verecekleri ticaret pazarına 43 bin esnafın üye olacağını anlatan Künkcü, “Tıpkı büyük firmalar gibi bizler de ürünümüzü satacağız. Aydın’ın en büyük eksikliği fuar alanı. Bu konuda da çalışmalarımız olacak. Aydın’a uluslararası bir fuar yakışır mı? Yakışır. Bu, Aydın’da şart. Bu konuda ne yapılması gerekiyorsa, bu görevi bize verirseniz üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapacağız” sözlerine yer verdi.
“YARIN KOL KOLA GİRECEĞİZ”
Çetindoğan ise genel kurulu düğün, bayram havasında bitireceklerini belirterek, “Yarın kol kola gireceğiz. Çay, kahve içeceğiz, cenazelere katılacağız. Hep şunu söyledim: odaların ve birliklerin yapması gereken asli görevler var. Biz yasalar çerçevesinde elimizden ne geldiyse hizmet etmeye çalıştık. Herkese elimizi uzattık. Herkese gönlümüzü verdik. Herkesle beraber olmaya çalıştık. Hiçbir zaman negatif olmadım, pozitif oldum. Herkesi çok sevdim. Küçüğünden büyüğüne kimseye saygısızlık yapmadım. Bundan sonra da yoluma devam edeceğim. Ülke ve esnaf olarak çok zor günler geçirdik. Pandemi bitti dedik, bu defa ekonomik bir buhran başladı. İnşallah bugünden sonra güzel günler bizi beklesin diyorum. Güzel günler bizimle beraber olsun. El ele, gönül gönle, esnaf ve sanatkârımızla güzel günlere diyorum” değerlendirmesinde bulundu.
Konuşmaların ardından el ele vererek objektiflere poz veren Çetindoğan ve Künkcü centilmenlik mesajları verdi. Ardından oy verme işlemine geçildi. Bu sırada birlik binasına gelen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, adaylara başarılar diledi, katılımcılarla selamlaştı.
BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADILAR
Seçimli olağan genel kurulda oy kullanma işlemi saat 17.00’ye kadar sürdü. Sandıkların açılmasıyla birlikte büyük heyecanın yaşandığı toplantıda, Künkcü başkanlığındaki mavi liste 324 oy alırken, Çetindoğan başkanlığındaki beyaz liste ise 266 oyda kaldı. 2 oyun da geçersiz sayıldığı öğrenildi. Künkcü’nün ipi önde göğüslemesinin ardından mavi liste taraftarları sevinç gösterileri yaparak, ‘En büyük başkan bizim başkan’ sloganları attı. Seçimi kazanmanın mutluluğunu ekibiyle paylaşan Künkcü, “Hepinize verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederim. Allah razı olsun. Kazanan Aydın’dır. Kazanan Aydın esnafı olacaktır. Buna tekrar söz veriyorum. Bugüne kadar hizmet veren Birlik Başkanımız Selahittin Çetindoğan’a ve yönetimine de bugüne kadar yaptıklarından dolayı teşekkür ederim” dedi.
YENİ YÖNETİM
Künkcü başkanlığındaki yeni yönetim Uğur Anbarlı, Salih Kozalı, Olcay Akyıldız, Ahmet Tokmakoğlu, Murat Elgin, Adnan Tunçer, Yüksel Sabancı ve Hüdai Tosun’dan oluşuyor. YENİ KIROBA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi