Efeler Gazetesi

Aydınlı öğrenciler çay etkinliğinde buluştu

Aydınlı öğrenciler çay etkinliğinde buluştu
08 Kasım 2019 - 18:20

Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Komitesinin, Aydınlı üniversite öğrencilerinin birbirleri ile tanışmalarını ve yeni arkadaşlıklar kurmalarını sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen öğrencilerin Tanışma Çayı etkinliği, Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği merkezinde gerçekleştirildi.

Aydınlı üniversiteli öğrencilerin tanışma çayına üniversitelerin değişik bölümlerinde okuyan yaklaşık 60 üniversite öğrencisinin yanı sıra Gazi Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Metin Gürü, derneğin yönetim ve denetim kurulu üyeleri katıldı.

Dernek Başkanı Halil Apaydın, “Gençlik komitemizin gerçekleştirdiği bu tanışma çayının amacının öğrencilerimizi birbirleri ile tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamak. Burada yakalan enerji ile gençlerimizle birlikte Ankara’da Aydın’ımızı en güçlü şekilde temsil etmek. Öğrencilerimizin derneğimizi evi gibi görmeleri gerekir, öğrencilerimizin burs, yurt ve kişisel gelişi olarak ifade edebileceğimiz üç önemli sorunu var. Derneğimizin burs kampanyası bu yılda devam edecek, bu ay içinde burs sonuçlarını açıklayacağız, burs kampanyamıza destek olan hemşerilerimize en derin saygılarımla teşekkür ediyorum. Yurt konusunda kendi imkanları ölçüsünde çözmeye çalışıyoruz, öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini artırmak amacıyla Aydın Gelecek Akademisini kurduk ve öğrencilere çeşitli seminerler ile desteklemeye çalışıyoruz. Gençlerimizin derneğimizi evi gibi görmelerini istiyoruz, bunun için çalışıyoruz, tanışma çayına katılan gençlerimize, bu organizasyonunda emeği geçen gençlik komitesi üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Gençlik Komitesi Başkanı Volkan Toker söz alarak 3 yıldır gençlik komitesi içinde yer aldığını, derneği evi gibi gördüğünü, dernek sayesinde pek çok arkadaş edindiğini, derneğin etkinliklerini herkesin ilgi göstererek katılmaları tavsiyesinde bulundu. Gençlik komitesi olarak dernekte gençlerin katılımlarını sağlamak amacıyla sosyal ve teknik olarak iki kategoride etkinlik gerçekleştirmeyi düşündüklerini, bu etkinliklere arkadaşlarımın ilgi göstermelerini istedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi