Efeler Gazetesi

Aydın’ın jeotermali artık tarımsal üretimde de kullanılacak

Aydın’ın jeotermali artık tarımsal üretimde de kullanılacak
28 Eylül 2023 - 22:27

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KIT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, yeni üretime başlayan Efeler Jeotermal Isıtmalı Sera Organize Tarım Bölgesi (OTB) ile Aydın’da bir hayali daha gerçekleştirdiklerini söyledi.

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KIT Komisyonu Başkanı  Savaş, AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten, AK Parti Aydın Milletvekilleri Seda Sarıbaş ve Ömer Özmen ile birlikte Efeler’e bağlı Kadıköy Mahallesi’nde hayata geçen ve geçtiğimiz gün 47 dekarlık alanda domates fidesi üretimi için düğmeye basılan Efeler Jeotermal Isıtmalı OTB’ye ziyarette bulundu.

Ziyarette OTB Genel Müdürü Dr. Gaye Neslihan Budaklı’dan üretim aşamaları hakkında bilgi alan Milletvekili Savaş, sera üssü olmaya aday olan Aydın’ın jeotermal kaynaklarını tarımsal üretimde kullanmayı sürdüreceklerini vurguladı.

detail-photo-fancybox-1

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Milletvekili Savaş konuyla ilgili açıklamasında, “İl Başkanımız ve Milletvekillerimiz ile birlikte, Efeler Jeotermal Isıtmalı Sera Organize Tarım Bölgesini ziyaret ederek üretim, tesis ve çalışmalar hakkında  yetkililerden bilgi aldık. İlimiz için bir hayalimizi daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sera üssü olmaya aday olan bölgemizin jeotermal kaynaklarını tarımsal üretimde kullanmaya devam edeceğiz. Bu önemli yatırım için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. /Yeni Kıroba

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi