Efeler Gazetesi

Aydın Valiliği’nden depremzedelere destek

Aydın Valiliği’nden depremzedelere destek
09 Kasım 2020 - 23:11

Aydın Valiliği’nin koordinasyonunda İzmir’deki depremzedelere 623 gıda kolisi ile 711 battaniyeden oluşan bin 334 parça bağış gönderildi.

Aydın Valiliği’nin koordinasyonunda, 17 ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları öncülüğünde İzmirli depremzedeler için toplanan bağışlar, deprem bölgesine gönderildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “İzmir ilinde 30.10.2020 tarihinde meydana gelen deprem ile ilgili olarak 01.11.2020 tarihinden itibaren valiliğimiz koordinasyonunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfı ve on yedi ilçe vakfımız tarafından ayni bağış kabulü yapılmış; sivil toplum kuruluşları, hayırseverler ve vatandaşlarımızdan katkılar sağlanmıştır. Bu kapsamda İzmir’de meydana gelen afet sonrasında ihtiyaç sahibi afetzedelere dağıtılmak üzere 623 adet standart gıda kolisi (aynı içerikteki düzenli koliler) ve 711 yeni battaniye olmak üzere toplamda 1.334 adet bağış toplanmış ve İzmir ilinde bulunan depolara 09.11.2020 tarihinde sevk edilmiştir” denildi.

“HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ”

Aydın Valiliği’nin İzmir’deki vatandaşların daima yanında olduğu belirtilen açıklamada, “Her türlü desteğe hazır olduğumuzu bildirmek isteriz. Yardımda bulunan kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları, hayırseverler ve vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” ifadeleri yer aldı. SEÇİL BAŞKAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi