Efeler Gazetesi

AYDIN MEMECİK NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞININ KAZANANLARI AÇIKLANDI

AYDIN MEMECİK NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞININ KAZANANLARI AÇIKLANDI
28 Nisan 2023 - 22:43

Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli tarafından 10.Aydın Uluslararası Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı kapsamında Aydın Memecik Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Aydın Memecik Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması ödül törenine Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, Meclis Başkan Yardımcısı Rıza Uyar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen, Meclis Üyeleri Mehmet Ali Avcu ve Mehmet Akkan, yarışmaya katılım sağlayan firmalar ile fuar ziyaretçileri katıldı.

10. Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nda düzenlenen Aydın Memecik Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması ödül törenine dair açıklamalarda bulunan Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Aydın Ticaret Borsası tarafından tescillenen ve AB tescili için başvuru sürecinde sona gelinen Aydın Memecik Zeytinyağının, ulusal ve uluslararası platformda bilinirliliğinin arttırılması adına düzenlenen kalite yarışmasına katılım sağlayan firmalara teşekkür etti.

Aydın Memecik Zeytinyağı üretimi yapan üreticilerin, özellikle ambalajlı üretim yapan zeytinyağı firmalarının özelinde düzenlenen Aydın Memecik Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nın, Uluslararası Zeytin Konseyi (International Olive Council / IOC ) tarafından akredite olan Aydın Ticaret Borsası Tadım Panelistleri tarafından objektif değerlendirme ile derecelendirildiğini belirtti. Çondur, ”Her yıl fuarımızda bu yarışma sonuçlarını açıklıyoruz. Aydın ili sınırlarında faaliyet gösteren firmaların katılım sağladığı yarışmamızda bu yıl 1 firmaya bronz madalya, 5 firmaya gümüş madalya, 4 firmaya altın madalya ve 2 firmaya Premium ödül verildi” dedi.

Yarışmaya katılım sağlayan firmaların ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilen zeytinyağı kalite yarışmalarında ödül almış firmalar olduğunu belirten Çondur, Aydın Memecik Zeytinyağının kendine has aroması ve meyvemsi tadı ile diğer yağlardan ayrıldığını ve oldukça talep gördüğünü ifade etti. Bu tür yarışmalar ile coğrafi işaret tescilli Aydın Memecik Zeytinyağının bilinirliliğinin ve marka değerinin artmasını hedeflediklerini dile getirdi.

Yarışmaya katılan tüm firmalara katılım belgesi verilerek Bronz, Silver, Altın ve Premium’da dereceye girenlere Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, Meclis Başkan Yardımcısı Rıza Uyar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen, Meclis Üyeleri Mehmet Ali Avcu ve Mehmet Akkan tarafından ödülleri takdim edildi.

Aydın Memecik Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda ödül almaya hak kazanan firmalar ise şu şekilde açıklandı:

Bronz Madalya Almaya Hak Kazanan Firmalar

1. Zeytinseli Zeytincilik Ltd.Şti.

Gümüş Madalya Almaya Hak Kazanan Firmalar

1. Geta Farm Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi ve Tic.A.Ş.

2. İnci Özer

3. Oliva Gıda Sanayi Ticaret LTd.Şti

4. Oliva Gıda Sanayi Ticaret LTd.Şti

5. Engin Ertan

Altın Madalya Almaya Hak Kazanan Firmalar

1. Değirmen Eko Yatırım A.Ş

2. Oliva Gıda San.Tic.Ltd.Şti.

3. Bahaettin Yorgun

4. İpek Su Ticaret Taşımacılık Turizm İnşaat Taahhüt Hayvancılık Harfiyat Madencilik İthalat İhracat Ltd.Şti.

Premium Ödül Almaya Hak Kazanan Firmalar

1. Mehmet Güngör

2. Değirmen Eko Yatırım A.Ş.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi