Efeler Gazetesi

Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri deprem bölgesine hareket etti

Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri deprem bölgesine hareket etti
06 Şubat 2023 - 12:33

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve çevre illerde de hissedilen 7.4 büyüklüğündeki depremin ardından Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı arama kurtarma ekipleri bölgeye hareket etti

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve ilk belirlemelere göre toplam 284 kişinin yaşamını yitirdiği depremin ardından yurdun dört bir yanındaki kurum ve kuruluşlar seferber oldu.
Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı arama kurtarma ekipleri de bölgeye hareket etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Arama kurtarma ekiplerimiz; 4 tam donanımlı araç, 12 uzman personel ve 2 arama kurtarma köpeği ile deprem bölgesine doğru yola çıktılar.
Depremden etkilenen vatandaşlarımıza her türlü desteğe hazırız” açıklamasında bulundu.
VATANDAŞLARA ÇAĞRIDA BULUNULDU
Ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda, “Haydi Aydın! Tek yürek olalım, yardım elimizi uzatalım. Büyükşehir Belediyesi olarak, hazırladığımız ısınma ekipmanlarını deprem bölgesine gönderiyoruz. Sizler de battaniye, elektrikli ısıtıcı vb. malzemeleri saat 15.00’e kadar belediyemiz merkez binasına getirebilirsiniz” çağrısında bulunuldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi