Efeler Gazetesi

Aydem Perakende ve Gediz Perakende’ye İki Prestijli Ödül

Aydem Perakende ve Gediz Perakende’ye İki Prestijli Ödül
18 Mayıs 2023 - 13:51

Aydem Perakende ve Gediz Perakende; müşteri memnuniyeti ve çalışan deneyimini merkeze alarak, dijitalleşme yatırımlarını sürdürüyor. Geliştirilen projelerle, Future of CIO Summit and Awards” ve “International Data Corporation (IDC) Türkiye CIO” zirvelerinde, Bilgi Teknolojileri Direktörü Gülsün Akhisaroğlu iki ayrı ödüle layık görüldü.

Aydem Perakende ve Gediz Perakende 2022 yılı şirket hedefi olan dijitalleşme için yaptığı yatırımlarla enerji sektöründe öne çıkıyor. Geliştirilen sistem ve uygulamalarla müşterilerin değişen ihtiyaçları ve beklentilerini karşılamak üzere abonelik, sözleşme ve ödeme işlemleri online ortamlarda kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Çalışanların online, hibrit ve ofis çalışmalarını destekleyen esnek çalışma modeli ve uygulamalarla performansları artarken, tekrarlı ve rutin işler RPA robotlarına aktarılarak iş kalitesi ve verimliliği artırılıyor.

Akhisaroğlu: “Müşteri deneyimini artıran projelere yatırımımızı sürdüreceğiz”

Teknoloji dünyasının prestijli ödüllerinden CIO Ödülleri, bu yıl 14. defa sahiplerini buldu. CxO Medya tarafından düzenlenen “Future of CIO Summit” zirvesinde 56 teknoloji lideri ödül almaya hak kazandı. Aydem Perakende ve Gediz Perakende Bilgi Teknolojileri Direktörü Gülsün Akhisaroğlu, yürütülen dijitalleşme projeleri ile “Yılın En iyi CIO’su / CIOs of the Year” kategorisinde ödüle layık görüldü. Akhisaroğlu ödül konuşmasında “Yönetmeliklerin olanak verdiği tüm alanlarda yatırımlarımız ve projelerimiz devam ediyor. Müşteri yolculuğunda WhatsApp, mobil, web-online, SMS gibi tüm kanallarda, müşteri etkileşimini deneyime dönüştürecek çözümleri kullanıma sunduk.  Ekiplerimizin, istediği konumdan, istediği zaman, güvenli ve yüksek performans ile çalışmasını sağlayan altyapılara ve etkileşimi artıran platformlara yatırım yaptık ve devreye aldık. Yoğun veriyle çalışan birimlerimizde, tekrarlı işleri RPA robotlarına aktardık. Veri analitiği alanında yatırımlar yaparak, müşteri deneyimini artıracak projelerimize bu yıl da devam ediyoruz. Dijitalleşme projelerinde görev alan tüm çalışma arkadaşlarımla gurur duyuyorum, onlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Akhisaroğlu: “Teknoloji alanında da toplumsal cinsiyet eşitliğinin gelişimini destekliyoruz”

Aydem Perakende ve Gediz Perakende Bilgi Teknolojileri Direktörü Gülsün Akhisaroğlu’nun aldığı diğer ödül, ”Best in Women in Technology and Business” oldu. Akhisaroğlu, yedi kategoride 86 kurumdan 323 projenin değerlendirildiği programda ödüle layık görüldü.

Bilgi teknolojilerinde iş sonuçlarına ve çalışma kültürüne sağladığı katkılarla finansal performansın gelişmesini sağlayan; kadın liderlerin yetiştirilmesine destek vererek toplumsal cinsiyet eşitliğinin gelişmesine katkı sağlayan kadınların ödüllendirildiği kategoride birinci olan Akhisaroğlu’na ödülü, “IDC Türkiye CIO Summit 2023” zirvesinde takdim edildi.

Akhisaroğlu törende yaptığı konuşmada; kız çocuklarının teknoloji eğitimi almasının, kadınların iş hayatına katılmasının ve teknoloji alanında çalışmasının toplumun gelişimindeki önemine dikkat çekti. Ödülü Aydem Enerji bünyesinde, ”Eşit Hayat” yaklaşımıyla toplumsal cinsiyet eşitliği için mesai harcayan tüm ekibi adına aldığını ifade etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi