Efeler Gazetesi

Altın Güvercin’e 150 bin TL destek

Altın Güvercin’e 150 bin TL destek
16 Ağustos 2020 - 1:09

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, 4 – 6 Eylül tarihlerinde Kuşadası’nda düzenlenecek Altın Güvercin Beste Yarışması’na belediye bütçesinden 150 bin TL’lik destek verilmesini kararlaştırdı.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı ikinci oturumu, Şükran Güngör – Yıldız Kenter Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Başkan Özlem Çerçioğlu’nun katılmadığı toplantıyı, Başkanvekili Evrim Karakoz yönetti. İhtisas komisyonlarından genel kurula havale edilen gündem maddelerinin ele alındığı toplantıda, 17 madde görüşülerek karara bağlandı. Buna göre, Kuşadası Belediyesi’nce 4, 5, 6 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Altın Güvercin Beste Yarışması’na 150 bin TL’lik destek verilmesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nun müşterek raporu oybirliğiyle kabul edildi.

BOYSAN VE ÖZKUL’UN ADI YAŞATILACAK

Efeler Hasan Efendi Mahallesi’ndeki 1905 ve 1913’üncü sokaklarda isim değişikliği talebiyle ilgili İmar Komisyonu raporu da kabul edildi. Buna göre, Böylelikle 1905’nci sokağın adı ‘Aydın Boysan Sokağı’, 1913’üncü sokağın ismi ise ‘Münir Özkul Sokağı’ olarak değiştirilecek.

Başkanvekili Karakoz, bir sonraki toplantının 8 Eylül Salı günü saat 14.00’te yapılacağını bildirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi