Efeler Gazetesi

Akşener’den maaş açıklaması

Akşener’den maaş açıklaması
23 Haziran 2022 - 17:45

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyareti için gittiği Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde açıklamalarda bulundu.

Konuşması sırasında Akşener’in mikrofon uzattığı bir vatandaş, “Biz emekliler açız. Et alamıyoruz, rahatsızız doktora gidemiyoruz. Hani Tayyip baba nerede? Ne olursunuz, ölüyoruz artık, bizi kurtarın.” dedi.

Bu sözler üzerine Akşener, “İşte bu da emekli bir ablamız. 2.500 lira maaş alıyordur 2.500 liralık maaşla et de alamaz, elektrik parası da ödeyemez, hiçbir şey yapamaz.” diye konuştu.

Bir başka vatandaşın “Belediye Başkanımız ondan daha çok yardım yapıyor.” demesi ardından Akşener, “Kızım, Cumhurbaşkanı’nın çok derdi var. 5 maaş alan danışmanlar var, 11 maaş alan danışmanlar var. Şimdi kendi maaşına da yüzde 40 zam yapıyor, geçinemiyor. 140 bin lira ile geçinemiyor, ne yapsın? 13 uçak var. İtibardan tasarruf olmaz. Senin çocuğun işsiz, 5 maaş alan, 10 maaş alan danışman var. Bu reva mı kardeşim? Elbet haram olsun, zıkkım olsun.” karşılığını verdi.

“Çiftçi mazottan, çiftçi ilaçtan, çiftçi gübreden inim inim inliyor.” diyen Akşener, “Bu sene Nisan ayında son gübre atılacaktı, atılamadı. İlaç atılacaktı, atılamadı. Anadolu’yu geziyorum ben, tarlaların aralarından geçiyorum, yabani otlar sarmış, ekinlerin boyu küçücük. Ağlayarak gebe hayvanını kesime gönderdiğini söyleyen besici gördüm, ağlayarak süt ineğini kesime gönderen süt üreticisi gördüm, ağlayarak ‘bu sene ekin alamayacağız’ diyen çiftçi gördüm. O dükkanların içinde ağlayarak bu gece ne pişireceğini bilmeyen kadınlar gördüm. Asgari ücretle çocuğunu okutmak konusunda ne yapacağını bilemeyen babalar gördüm…” şeklinde konuştu.

Seçmenin velinimet olması gerektiğini vurgulayan Akşener, şunları söyledi:

“Nasıl o dükkanların içinde müşteri velinimet ise seçmen de velinimet olmalı. Seçmenin velinimet olması için siyasetçiyi ayağınıza getireceksiniz. Benim gibi bütün ağalar gelecek, karşınızda resmi tazim duracak. ‘Ceketimi assam seçilirim, şapkamı assam seçilirim’ zamanını bitireceğiz. El ele, kalp kalbe verip bu harami düzeni, demokrasiyle, oylarınızla, sandıkta emekli edeceğiz inşallah. Ondan sonra da en düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olacak. Asgari ücret zamlarla karşılaştığı zaman eğilmeyecek, bükülmeyecek derecede olacak. Hepimizin cebinden aldı Hariri’nin cebine koydu. Buna karşılık çiftçinin Nisan ayındaki gübresini bedava verebilirdi, vermedi. Bu bir harami düzendir. Bu bir haram düzenidir. El ele verip birlikte bitireceğiz.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi
Nethas Bilişim