Efeler Gazetesi

AK Partili Yavuz’dan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

AK Partili Yavuz’dan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
17 Mart 2020 - 21:06

AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz; “Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğini her şeyin üstünde tutan milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını hedef alan her türlü saldırıyı canı pahasına korumasını bilmiş, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi veren diğer milletlere de ilham kaynağı olmuştur” dedi.
Milletvekili Yavuz şöyle devam etti: “Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır. Aziz milletimiz, yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, iman gücü, yüksek bir ruh ve sarsılmaz bir inanç sayesinde kazandığı bu zaferle, hem milli tarihimizi, hem de dünya tarihini adeta yeniden şekillendirmiş, yeniden yazmıştır. Çanakkale’de, 1915’te bir kez daha görülmüştür ki, yeryüzündeki hiçbir silah, vatan ve millet sevgisine karşı muzaffer olamayacaktır. Çanakkale’de “bir hilal uğruna batan güneşlerin” aydınlığı geleceğimize ışık olmaya ve bize ilham vermeye devam edecektir. Bu Vatanı mübarek canlarıyla bizlere
emanet eden aziz şehitlerimiz; sizler ölümsüzlük şerbetini içtiniz. Necip Milletimiz sizleri asla unutmayacak; Vatan emanetinizi ebediyen koruyacaktır. 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle, bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum. Ruhunuz şad olsun.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi