Efeler Gazetesi

AK Partili Savaş’tan rant eleştirisi

AK Partili Savaş’tan rant eleştirisi
26 Temmuz 2022 - 0:14

TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Milletimize hizmet yerine rant hırsıyla hareket eden bir zihniyet, Aydın Şehir Hastanesi’nin faaliyete geçmemesi için var gücüyle çabalıyor” açıklamasında bulundu.

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın Şehir Hastanesi’ne ilişkin açıklamalarda bulundu.
Savaş, “2023 yılında tamamlayacağımız, yaklaşık 1 milyar 200 milyon TL maliyetli ve bin 400 yatak kapasiteli, 4 bin sağlık çalışanı ile hizmet verecek Aydın Şehir Hastanesi günde 20 bin insana şifa olacak. Kuşkusuz gönlünde insan sevgisi olan herkes için böyle bir hastanenin Aydın’ımıza kazandırılması büyük bir öneme sahip. Ancak, hastanemizin faaliyete geçmesi için yapı inşaatının dışında ulaşım, kanalizasyon gibi altyapı hizmetlerinin de aynı tarihte bitmesi gerekiyor. Altyapı çalışmalarının ise Aydın Büyükşehir Belediyesi’nce tamamlanması gerekiyor. Ancak, son günlerde ortaya çıkan gelişmeler bizleri kaygılandırıyor. Milletimize hizmet yerine rant hırsıyla hareket eden bir zihniyet, Aydın Şehir Hastanesi’nin faaliyete geçmemesi için var gücüyle çabalıyor. Günde 20 bin canın şifa bulmasını değil, fırsattan istifade üretilecek rantı planlıyor. Üstelik bu rant, Aydın’ımızın en verimli tarım arazileri üzerinden sağlanmak isteniyor” ifadelerini kullandı.
“BU VEBALİ TAŞIYAMAZSINIZ”
Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Aydın Şehir Hastanesi’nin altyapı hizmetleri için bin dönüm arazi tahsis ettiğine işaret eden Savaş, “Ancak, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu, tahsis edilen 1000 dönüm arazinin yeterli olmadığı iddiasıyla, ilave 700 dönüm daha birinci sınıf tarım arazisinin tahsis edilmesini istedi. Projeyle hiçbir ilgisi olmadığı halde bu anlamsız talepkârlık sonucunda istediği tarım arazilerini alamayan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı, vicdanları sızlatan bir kararla altyapı çalışmalarını başlatmadı. Davranışları ile ‘ya benim istediğim 1700 dönüm araziyi verirsiniz ya da altyapıyı unutursunuz’ tavrını sergiliyor.
Sayın Özlem Çerçioğlu’na başkanlığı süresince söz verip yapmadığı, beceremediği, üretemediği diğer her hizmeti bir tarafa koymasını ve vatandaşlarımızın sağlığıyla, canıyla oynamamasını öneriyorum. Aydın’ımıza bu kötülüğü yapmaması için çağrıda bulunuyorum; aksi takdirde bu vebali taşıyamayacağını hatırlatıyorum” değerlendirmesinde bulundu.
“VİCDANINIZ RAHAT MI?”
Savaş, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’na şu soruları yöneltti:
“1.Sayın Başkan; talep ettiğiniz ilave 700 dönüm arazi çevresinde bulunan birinci sınıf tarım arazilerini imara açıp rant mı üreteceksiniz?
2.Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan altyapı çalışmalarına başlamak karşılığında ısrarla istediğiniz birinci sınıf tarım arazilerinin çevresinde, ailenize veya bağlı şirketlerine ait kaç dönüm arazi var?
3.Israrla istediğiniz ilave 700 dönüm birinci sınıf tarım arazisi, daha önce vadettiğiniz Işıklı Doğal Yaşam Parkı’nın yapılacağı araziyi nasıl etkileyecek?
4.Birilerinin haksız zenginleşmesini sağlamak uğruna her gün yaklaşık 20 bin kişiye sağlık hizmeti verecek bir hastanenin faaliyete geçmesini engellemeyi göze alırken vicdanınız rahat mı?” HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi