Efeler Gazetesi

AK Partili Savaş’tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Partili Savaş’tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
29 Ekim 2020 - 0:34

Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili, TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Savaş mesajında, “Bu mücadelenin neticesinde doğan Cumhuriyet güneşimiz o günden bugüne, vatan topraklarımızı aydınlatmaktadır” dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili, TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş mesajında şu ifadelere yer verdi:

Tarihimizin şanlı sayfalarına altın harflerle yazılı Kurtuluş Savaşı’nda, millet olarak verdiğimiz mücadelenin kazanılmasıyla ilan edilen Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş yıl dönümünü kutlamanın iftiharını hep birlikte yaşıyoruz. Bu mücadelenin neticesinde doğan Cumhuriyet güneşimiz o günden bugüne, vatan topraklarımızı aydınlatmaktadır.

Ecdadımızdan aldığımız güç ve kadim kültürümüzün mirasında ilan edilen Cumhuriyetimiz; ırk, dil, din ayrımı yapmaksızın bugün ortak paydada tüm vatandaşlarımızın hissiyatını oluşturmaktadır. Büyük ve güçlü Türkiye’nin temellerinin atıldığı bu tarihi gün ile istiklal ve istikbal mücadelemizde millet iradesinin her şeyin üstünde olduğu gerçeği tüm dünyaya ilan edilmiştir. Esarete karşı gösterilen mücadele sonucu bağımsızlığımızı kazandığımız kurtuluş destanımız yazılmış; Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizde yani milli iradenin temsiliyetinde ilan edilen Cumhuriyet ile bu bağımsızlığımız yeni bir diriliş ile taçlanmıştır.

Cumhuriyetin yılmaz emanetçileri olarak bizler de, bugün dahi devam eden tehdit ile saldırılara karşı aynı azim ve kararlılıkla mücadelemizi sürdürüyoruz. Her türlü zorluğa rağmen, milletimizden aldığımız güçle ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıma hedefimizden asla geri durmadık. Büyük bir coşku ve gururla kutlayacağımız Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü için koyduğumuz 2023 hedeflerimizle, ideallerimize her geçen gün daha emin adımlarla ilerliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerimle, birlik ve beraberliğimizi yapı taşı Cumhuriyetimizin, 97. kuruluş yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimizi ve Kurtuluş Savaşı’mızda mücadele eden ebediyete irtihal etmiş kahramanlarımızı, gazilerimizi minnet ve rahmetle yâd ediyorum. Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun! HABER MERKEZİ

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi