Efeler Gazetesi

AK Partili Celbek sert Kaya’ya tosladı

AK Partili Celbek sert Kaya’ya tosladı
04 Nisan 2022 - 16:04

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya üç yıllık hizmet dönemini eleştiren AK Parti İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek’i topa tuttu. Başkan Kaya, “Beni eleştiren arkadaş önce insanların dertlerine baksın” dedi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin üzerinden geçen 3 yılla ilgili İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın hizmetlerini değerlendiren ve açıklamaları ile hizmette sınıfta bırakan AK Parti İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek’e cevap gecikmedi.

Kendisini eleştiren Başkan Celbek’e ateş püsküren Başkan Kaya, “Değerli ilçe başkanımız benim için sınıfta kaldı demiş ve karne vermiş. Bu yetki onun değil. Bana İncirliova halkı karneyi verdi. Ben 28 günde belediye başkanı oldum. Onlar sevilseydi, sayılsaydı, onlar belediye başkanı olurdu. Biz belediyenin kapısını halka açtık. Ben geldiğimde kapıda güvenlikler vardı. Ben geldiğimde ön kapıdan giriş yoktu. Arka kapıdan giriş vardı. Biz bunları iptal ettik. İncirliova Belediyesi’ni halka açtık ve kazandırdık. Onun için hepsinden mutluyum” dedi.

“HİÇ DEĞİŞMEDİM”

Başkan olduktan sonra hiç değişmediğinin altını çizen Başkan Kaya, “Deveci Aytekin’im, Halkçı Aytekin’im, yine aynı Aytekin’im. Eşim de değişmedi, çocuklarım da değişmedi, oğlum da değişmedi, beni seven hiç kimse değişmedi. Çok değerli meclis üyelerim de değişmedi. Başkan yardımcılarım da değişmedi. Aynı şekilde İncirliova halkına hizmet ediyoruz. Belediye çalışanlarımın maaşlarını göreve geldiğim günden bu yana düzenli ödedim. Biz göreve geldiğimizde çalışanlarımız aylıklarını alamıyorlardı. Aylıklarını tam ödedim ve alacaklarını ödedim. Çalışanlarımızın aylıklarını bir gün dahi ödememezlik yapmadım. Önce işçinin maaşını ödedim. Çok sıkıntı çektiğimiz petrol parasını ve İncirliova esnafının borcunu kapatıyorum. Hiç kimse daha İncirliova Belediyesi’ne geldiğimizde mazot vermiyordu, parça vermiyordu. Ama şimdi her tarafta kapımız açık. Bizim Allah’a şükür bu anlamda sıkıntımız yok” diye konuştu.

“HALKIMIZ SANDIĞA GÖMECEK”

Pazara gittiğini ve pazarda her şeyin yarım kilo fiyatına satışın yapıldığını dile getiren Kaya, “Pazar yangın yerine dönmüş. Pazar bomboş. Önce onlara baksınlar, garibanlara insinler. İncirliova’dan bir ablamız geldi. 6 bin lira elektrik parası gelmiş. Engelli çocuğu var evde. Nasıl ödesin gariban. Ona yardımcı olacağız ve onla uğraşıyoruz. Biz işe geliyoruz, telefonda benim çocuğumun maması yok, çocuk bezi yok. Biz işe onla başlıyoruz, gıda ile başlıyoruz. İnsanlar can derdinde, açlık derdine düşmüş. Beni eleştiren arkadaşlarımız önce bu insanların dertlerine baksın. Ama az kaldı. Halkımız inşallah ilk seçimde onları sandığa gömecek. Allah’ın izniyle bu memleketin önü açılacak. Garibanların işi düzelecek. Herkes eşitliği görecek” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi