Efeler Gazetesi

AGC’den açıklama: “Kalemşor ve tetikçi değil, gazeteciyiz”

AGC’den açıklama: “Kalemşor ve tetikçi değil, gazeteciyiz”
26 Temmuz 2022 - 0:08

Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) yönetimi, Basın Bayramı nedeniyle düzenlenen kahvaltıya Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın davet edilmeden katıldığı iddialarını yalanlayarak, Başkan Atay’ın etkinliğe davet edildiğini vurguladı. Açıklamada, “Kalemşor ve tetikçi değil, gazeteciyiz” vurgusu da yapıldı.

AGC Yönetim Kurulu, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Menderes Park’ta düzenlenen kahvaltı etkinliğine, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın “davetli olmadığı halde katıldığı” yönünde, bazı basın yayın organlarında çıkan haberler üzerine açıklama yaptı.
Yapılan yazılı açıklamada, “Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nin 32 yıllık köklü tarihi etik ve ahlaki değerlere yaslanmaktadır. Bugün de aynı ahlak anlayışıyla varlığını sürdüren Aydın Gazeteciler Cemiyeti, üyelerine dönük çeşitli projeler yapma gayretindedir. Her bir üyesinin hakkını gözeten, ‘Gazetecilik’ dışında başka bir anlayışa sahip olmayan Aydın Gazeteciler Cemiyeti, ne yazık ki ısrarla birtakım konuların içerisine çekilmek istenmektedir. 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla üyelerimizin katılımıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktık. Başkan Ferdi Uzun’un, ‘Gazetecilik adı altında kirli işler yapanları kapımızın önünden temizleyelim’ ana temalı konuşmasının ardından Menderes Park’ta, üyelerimizle birlikte kahvaltı yaptık. Kahvaltı organizasyonumuza destek olan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ı da davet ettik. Kendisi de bizleri kırmayarak davetimize icabet etti” görüşleri aktarıldı.
“KİŞİLER VE SİYASET ÜSTÜ BİR KURUMUZ”
“Biz bu şehrin ne kalemşoruyuz ne de tetikçisiyiz. Biz bu şehrin gazetecileriyiz” vurgusunun yapıldığı açıklamada, “Niyeti farklı olanların bizi çekmek istediği ‘Çukur’un da farkındayız. Üstüne basa basa tekrar ediyoruz, ‘etik ve ahlaklı bir gazetecilik’ anlayışı için mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Zaman zaman bu şehrin seçilmiş her belediye başkanıyla da etkinliklerde bir araya geleceğiz. Önemli olan böylesi köklü bir cemiyetin politize olmadan yoluna Aydın basını için devam etmesidir. Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nin kişiler ve siyaset üstü bir kurum olduğunu hatırlatır kamuoyuna saygılarımızı sunarız” denildi. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi