Efeler Gazetesi

AĞAÇLANDIRILAN PAMUCAK REKREASYON ALANI YÜRÜYÜŞ YOLUNA KAVUŞUYOR

AĞAÇLANDIRILAN PAMUCAK REKREASYON ALANI YÜRÜYÜŞ YOLUNA KAVUŞUYOR
18 Ekim 2023 - 8:11

Efes Selçuk, Pamucak Rekreasyon Alanı Projesi’nde çalışmalar yürüyüş yolu yapımı ile devam ediyor.

Uzun yıllar moloz dökme alanı olarak kullanılan projede yeni başlayan etapla alan içerisine 1 km uzunluğunda bir yürüyüş yolu yapılacak. Projenin ilk etabında alana 400 ağaç dikilmişti.

Efes Selçuk’ta kent yaşamında yepyeni bir sayfa açacak proje ile ilgili bilgi veren Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; “Bu alanın iyi bir şekilde değerlendirilmesi ve Efes Selçuk’un daha fazla ağaçlandırılabilmesi adına ağaç dikimine başlamıştık. Etap etap yapmayı planladığımız bir projenin ilk adımıydı ağaç dikimi. Bu adım kapsamında 400 tane ağaç diktik” dedi.

Etap etap tamamlanacak Pamucak Rekreasyon Alanı Projesi’nde yeni başlayan yürüyüş yolu etabıyla ayrıca çevreci bir adım atılacağını belirten Başkan Ceritoğlu Sengel, “Hali hazırda şu an ihale etmiş olduğumuz proje alanının etrafına 1 km’lik yürüyüş yolu etabımız var. Etrafında güneş enerjili panellerle ışıklandırılması ile birlikte buraya dair projemizin ikinci etabını da gerçekleştiriş olacağız. Amacımız daha yeşil bir Efes Selçuk” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi