Efeler Gazetesi

ADÜ yeni döneme hazırlanıyor

ADÜ yeni döneme hazırlanıyor
17 Temmuz 2023 - 14:33

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), Merkez Yerleşkesi bakım çalışmaları, aralıksız devam ediyor. Mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşen yağışlarla birlikte hızla büyüyen ve sıcak hava dalgasıyla birlikte kuruyan bitkilerin kampüs içinde yarattığı olumsuz görünüm, gerçekleşen peyzaj çalışmalarıyla birlikte yeni akademik yıla hazırlanıyor.

Türkiye’nin en büyük kampüs alanlarına sahip üniversiteleri arasında yer alan ADÜ’de, “Temiz Alan/Yeşil Kampüs” sloganıyla planlanan yeni dönemde, öğrenciler ve kampüse gelen ziyaretçileri yeşilin her tonuyla buluşturarak Aydın’ın zengin bitki çeşitliliğinin ön plana çıkartılması hedefleniyor.

Bu kapsamda merkez kampüs başta olmak üzere devam eden çalışmalarda; yeşil alanlar, refüjlerin düzenlenmesi, ağaç dikimi ve bakımı, budama, çim biçme, yabani ot temizliği, alan kenarlıklarının boyanması, bakım ve tamiri gibi çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Nazilli Belediyesi de 30 personel desteğiyle çalışmalara katkıda bulundu. (HABER MERKEZİ)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi