Efeler Gazetesi

ABGC: “Aydın’ın iddialarının tamamı asılsızdır”

ABGC: “Aydın’ın iddialarının tamamı asılsızdır”
29 Ocak 2021 - 22:03

Aydın’da yayın yapan Denge Gazetesi ve TvDEN isimli televizyon kanalının sahibi Emin Aydın’ın gündeme getirdiği “Çerçioğlu paralel BİK kurdu” iddiası’na Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri sert tepki geldi.

“Tamamıyla yasal bir çerçevede oluşturduğumuz projeyi kamuoyuna şahsi düşmanlık beslediği Özlem Çerçioğlu’nun projesi gibi yansıtmaya çalışan Emin Aydın’ın iddialarının tamamı asılsızdır. Konuyla ilgili cemiyetimiz üyesi gazetelere Cemiyet Başkanımız Cem Ulucan tarafından gönderilen mesajı ‘belge’ diye sunmaya çalışması ise traji komiktir” dedi.

 

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyelerinin ortak yazılı açıklaması şöyle; “Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak pandemi süresinde başlattığımız çalışmalar kapsamında, bugüne kadar meslektaşlarımıza 1400 adet maske, 100 adet koruyucu tulum ve 200 adet koruyucu siperlik dağıttık. Hiçbir kar amacı taşımadan belediye, özel şirket ve ortaklaşa yapılan Avrupa Birliği Projeleri ile toplamda 120 bin liraya yakın nakit destek sağladık. Sosyal etkinlik projeleri ile meslektaşlarımızın ruhen rahatlamaları için kişi, kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaptık. Meslektaşlarımızın sadece ekonomik olarak değil, sosyal olarak yanlarında olup kendilerinin değerli olduğunu her fırsatta hissettirdik. Yine birçok iş yerinin kapalı olması nedeniyle özel reklamları azalan ve ekonomik sıkıntılar yaşayan yerel basınımızı ayakta tutmak, nefes almalarını sağlamak amacıyla her ay bir belediye ile ekstra çalışma oluşturduk.  2020 yılında bir kez denemesini yaptığımız çalışmayı 2021 yılında geniş çaplı planlayarak 2021 yılının ilk ayında da Aydın Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirdik. Her ay bir belediyenin cemiyetimiz üyesi gazetelere ekstra destek vermesi sonucu bir yıl boyunca yerel gazetelerimize sağlamayı amaçladığımız çalışmanın ödemesi de kanun gereği Basın İlan Kurumu üzerinden yapılmak zorunda olduğu aşikar.  Hiçbir çaba harcamadan bu ödemenin yüzde 15’ini gelir olarak Basın İlan Kurumu kesecekken, bağış ve üye aidatı dışında geliri olmayan cemiyetimizin harcadığı mesainin karşılığını alması, yalan haber yaptıkları gerekçesiyle cemiyetten ihraç edilmiş olan Emin Aydın’ı rahatsız etmiş olmalı. Tamamıyla yasal bir çerçevede oluşturduğumuz projeyi kamuoyuna şahsi düşmanlık beslediği Özlem Çerçioğlu’nun projesi gibi yansıtmaya çalışan Emin Aydın’ın iddialarının tamamı asılsızdır. Konuyla ilgili cemiyetimiz üyesi gazetelere Başkan Cem Ulucan tarafından gönderilen mesajı ‘belge’ diye sunmaya çalışması ise traji komiktir.”

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi