Efeler Gazetesi

25. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın finalistleri belirlendi

25. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın finalistleri belirlendi
21 Temmuz 2022 - 21:47

Bu yıl 25’inci kez düzenlenecek olan Türkiye’nin ilk ve tek beste yarışması Altın Güvercin’in finalistleri belirlendi. Ön Jüri tarafından yapılan üç günlük değerlendirme ile belirlenen besteler büyük final gecesinde dereceye girmek için yarışacak. Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde bu yıl 25’inci kez düzenlenecek olan Altın Güvercin Beste Yarışması için geri sayım başladı. 183 bestenin başvuru yaptığı yarışmanın birbirinden değerli müzik otoritelerinden oluşan Ön Jürisi tarafından İstanbul Point Otel’de yapılan üç günlük teknik ve müzikal değerlendirmeler sonucunda 10 finalist beste ile 2 yedek beste belirlendi.
Jüri Başkanlığını Altın Güvercin Beste Yarışması Koordinatörü, prodüktör Ali Rıza Türker’in yaptığı Ön Jüride keman virtüözü Canan Anderson, besteci, orkestra şefi Hakan Süersan, eğitimci, piyanist Mine Mucur, aranjör Ozan Bayraşa, besteci, söz yazarı Dr. Selahattin Erhan ile gazeteci, müzik eleştirmeni Sinem Vural yer aldı.
Ön Jüri tarafından yapılan titiz değerlendirme sonucu belirlenen finalistler 11 Eylül tarihinde Kuşadası’nda gerçekleşecek büyük final gecesinde dereceye girmek için yarışacak. Ulusal bir TV kanalından naklen yayınlanacak olan yarışmada birinci olan beste Altın Güvercin ve 100 bin TL, ikinci olan beste Gümüş Güvercin ve 50 bin TL, üçüncü olan beste ise Bronz Güvercin ve 25 bin TL ile ödüllendirilecek. Yarışma kapsamında ayrıca en başarılı yorumcu ödülü de verilecek.

25. Altın Güvercin Beste Yarışması’nın büyük final gecesinde dereceye girmek için yarışmaya hak kazanan eserler ve yaratıcıları şu isimlerden oluşuyor:

Şarkı adı: MASAL Besteci: AYLİN YELİZ GÜNDOĞDU

Şarkı adı: BİRDENBİRE OLMAZ Besteci: MERVE ÖNER DEMİRCİ

Şarkı adı: AĞLAYAN AY Besteci: BORA KAĞAN ÇOBAN

Şarkı adı: YANGINLAR KOR OLDU Besteci: MEHMET ALİ GÜNAY

Şarkı adı: HİSSET GÖZDE Besteci: YÜKSEL ÇETİN

Şarkı adı: DÖN SEN Besteci: HALİL EROL

Şarkı adı: GİT HADİ Besteci: VOLKAN ERDEN

Şarkı adı: YA AYIP OLURSA Besteci: MELEK BIÇAKÇI

Şarkı adı: BEKLE EFENDİ Besteci: HAKAN KARTAL

Şarkı adı: VE YİNE BİRDEN Besteci: AÇELYA YURTTUTAN

YEDEK

Şarkı adı: DUVAR İZZET İSKENDER Besteci: TİMUR TÜRSEN

Şarkı adı: BORAN Besteci: ONUR YILDIZDOĞAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi