Efeler Gazetesi

18 personele ambulans sürüş eğitimi verildi

18 personele ambulans sürüş eğitimi verildi
03 Şubat 2021 - 0:32
Aydın İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görevli 18 personele Acil Sağlık Hizmetleri Eğitim birimi tarafından ambulans sürüş eğitimi kapsamında yapılacak uygulamaların pratiği yaptırıldı.Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Acil Sağlık Hizmetleri eğitim birimimiz tarafından Acil Sağlık Hizmeti İstasyonlarında çalışan personele yönelik 26-29 Ocak 2021 tarihinde Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) verildi. Covid 19 tedbirleri alınarak başarılı bir şekilde gerçekleştirilen bir gün teorik üç gün pratik olarak gerçekleştirilen eğitime 18 personel katıldı” denildi.
Ambulansın istasyondan çıkışından hasta yanına gidişi ve hastaneye intikali sırasında ambulans üzerinde sürüş teknikleri başta olmak üzere çeşitli konularda usta eğitmenler tarafından uygulama yaptırıldı.
Personele eğitimde; sürücü koltuğunda doğru oturma pozisyonundan, fren yapma tekniklerine, direksiyon tutuşundan doğru viraj alma tekniğine, ambulanslarda siren ve ışık kullanımından, trafikteki özel durumlara, araç güvenlik sistemlerinden basit arızaların tanımlanmasına kadar pek çok bilgi aktarıldı. Sağlık sisteminin ihtiyacı doğrultusunda ambulans sayılarının artması, güvenli sürüşün her geçen gün büyük önem kazanması nedeniyle eğitimler sırasında, trafikteki diğer araçlardan kaçınma ve panik anında nasıl hareket edileceğine ilişkin teknikler, sürücülerin direksiyon hâkimiyetlerinin artması ve araç dinamiklerini kavramalarını sağlayarak direksiyon tutuş teknikleri, sürücülere kaçamak manevra, panik frenleme, ambulansı park edebilme ve ani çıkabilecek engellere karşı hazırlıklı olmalarının uygulamaları yapıldı. Her bir kursiyer günlük bakım, akü takviyesi, lastik değiştirme ve zincir takma işlemlerini uyguladı. Son gün yazılı ve pratik sınav yapılarak eğitim sonlandırıldı. HABER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

(c) 2022- Efeler Gazetesi